Фенове питат: Къде е Котков във филма за Гунди? СНИМКИ
Отсъствието в кинотворбата на обичания футболист, който загива с Гунди, е ход, съгласуван с двете семейства
Една ръка помахва за довиждане през прозореца на бежовото „Алфа Ромео“, което потегля към Враца. Всички в публиката настръхват, защото знаят, че това е сбогом, защото пътят го отвежда към вечността, пише 24 часа.
Филмът „Гунди – Легенда за любовта“ завоюва феноменален успех, като ден след ден продължава да чупи рекорди в историята на българското кино. Наред със суперлативите към продукцията много хора продължават да се питат защо в историята на Георги Аспарухов-Гунди на големия екран липсва неговият приятел Никола Котков, с когото заедно загиват във фаталния 30 юни през 1971 година. Котков е само споменат в една от последните сцени, в която Аспарухов казва на съпругата си Лита, че ще пътува с Котето за мач във Враца, целува я и се качва в колата.
Автомобилната катастрофа на двете легенди остава извън сюжета на филма и е разказана в архивни кадри. Решение, което може би цели да предпази екипа от това художественото пресъздаване и творческо тълкуване на трагедията и последвалите я събития да не отговорят на всички очаквания на зрителите.
Приятелството на Гунди и Котков в последните им години също излиза от основния фокус на лентата, който пада върху любовта на Аспарухов със съпругата му Величка Маркова-Лита и семейството като основна ценност и приоритет за него заедно с отдадеността му към футбола. Личният и професионалният му живот са неразривно свързани – възходът, трудностите, изпитанията, триумфите – личността на Гунди се разгръща и в познатата, и в непознатата дълбочина.
Вдовицата на Аспарухов работи като консултант на филма в тясно сътрудничество със сценариста Емил Бонев, за да бъдат допуснати зрителите благодарение на нея до вътрешния свят на обожавания спортист и същността му отвъд всички митове и легенди за него.
Продуцентите Иван Христов и Андрей Арнаудов действат внимателно по отношение на всеки детайл около филма, заради което той се забавя осем години.
Липсата на Котков в кинотворбата за Гунди е премислен ход, съгласуван по всяка вероятност с вижданията и желанията на двете семейства.
Сцена от лентата с Лита (Александра Свиленова) и Гунди (Павел Иванов), в която той купува бежовото “Алфа Ромео”.
А че футболните легенди са имали страхотни отношения помежду си, няма никакво съмнение.
Именно заради приятелството си с Аспарухов Котков преминава в „Левски“, след като е крайно разочарован от обединението между „Славия“ и „Локомотив“ в ЖСК „Славия“ през 1969 г. Котков е звезда на столичния „Локомотив“ – уникален стрелец с левия крак. Дори отявлени левскари някога ходят специално на мачовете на „железничарите“, за да гледат Котков и особено головете му след отсъдените фалове в тяхна полза.
Източник: marica.bg